jak jsem koupil svoji 6ku

Vše co se Vám zrovna honí hlavou...
Uživatelský avatar
jirina
Moderátor
Příspěvky: 505
Registrován: ned 24. kvě 2009 19:28:28
Bydliště: Klecany /bmw6klub.cz/ bmwtuning.cz/ - TECHNIK klubu, T-603433103
Kontaktovat uživatele:

jak jsem koupil svoji 6ku

Nový příspěvek od jirina »

myslim ze by bylo pekny se podelit se svymi zkusenostmi - proc jsem se rozhodl si vuz sehnat,uskali a jakou mi dela radost(starost),co mi to prinasi a jake mam s vozem plany do budoucna/-napsal jsem clanek o koupi 6ky,ale pri odeslani mne to odhlasilo,tak jsem tu na 4te pozici jako navstevnik- :twisted: :twisted: nesnasim elektronicke kramy!!!!! :evil: :evil:
Naposledy upravil(a) jirina dne čtv 08. říj 2009 8:02:37, celkem upraveno 1 x.
e24-635B9,635B7,650V12,633i-2x/e23-745iT-3x,735i,732i/E12-535iT,520,518/E21-323 C1,323i/e9-2.8Cs/E10- 02ti A1,02tii A2,02tii cabrio,02ti racing/E28-520i-2x,525i,535i MTECH/E30 318is,325i/E39-525Tds/E32-740iA,735 B11/E38-750iL
Uživatelský avatar
irko.
Moderátor
Příspěvky: 101
Registrován: pon 11. kvě 2009 8:45:58
Bydliště: Vysoké Mýto,Hrušová, tel. 603246701
Kontaktovat uživatele:

Re: jak jsem koupil svoji 6ku

Nový příspěvek od irko. »

Takže začnu asi zase já, jako první.
Moje první BMW bylo E30 318i. Koupil jsem ho proto, že když jsem na mým žiguliku handloval kola(protože jsem tenkrát dostal 200K za holý gumy)propadl mi hever prahem. Sedl jsem si tenkrát do toho a byla z toho láska na celý život. Po nějakým čase jsem měl možnost koupit E30 325i MTechnic. 318ka šla k dalšímu začátečníkovi a já jsem machroval s dvaapůllitrem. Jezdil jsem s tím po různých akcích a občas se potkával s Jirkou Savkou a Alpinou. Tenkrát mě měl ještě na háku, protože pořád jen pálil gumy. K tý tříce jsem koupil ještě 525 Tds kombi abych měl nějaký auto do práce a MTechnik zůstal garážovým mazlem.
Za nějaký čas do mě začala rodina vandrovat, že na co mám dvě auta a ryly do mě tak dlouho až jsem se naštval a prodal.Neměli do mě rejt!. Přišel ke mě kamarád, že má možnost koupit šestku, abych mu půjčil. No-půjčil jsem mu. Asi za měsíc mě přijel ty peníze vrátit a přijel s tou šestkou. Neměl s ni za mnou jezdit a ještě mě ji půjčit abych se svezl.Od té doby jsem měl brouka v hlavě a slintal po šestce. Osud si zahrál, když znovu po čase,při nějaké příležitosti,ten kamarád povídá:,,Člověče, já budu omítat garáž a je mi líto tu šestku vystrčit na dvůr, co kdyby pršelo." To neměl říkat,,Tak jí vraž ke mě do garáže." já na to.A tak se stalo. Auto bylo u mě v garáži, Rok, dva, byl jsem na jednom srazu, na druhým a dolejzal jsem za ním ať už mi ji konečně střelí. Nestřelil. Až jednou mi povídá druhý kamarád: Ty, Jirko asi se staneš šťastným majitelem, Kamil bude dělat střechu na baráku. No a stalo se. Kamil stavěl střechu a já byl novým majitelem. Manželka to zjistila až když omylem viděla výpis z účtu.Už se s tím děvče vyrovnalo. A já mám zábavu do konce života. Jak to auto vypadá teď, všichni víte.A v poslední době začínám přemýšlet, že samotný jí je asi smutno, takže jí pravděpodobně pořídím sestřičku.
BMW 635 csi Alpineweis II-Bílá perla
BMW 635 csi agónie na díly
BMW 635 csi anglán- ještě nevím so s ní
BMW 530d Touring-užitkové vozidlo pic-up
E21 stojí ve frontě
Uživatelský avatar
DeeCee
Člen klubu
Příspěvky: 125
Registrován: čtv 14. kvě 2009 5:58:57
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Re: jak jsem koupil svoji 6ku

Nový příspěvek od DeeCee »

můj BMW příběh je už docela dlouhej i přesto že jsem ještě mladej cucák - postupně mi prošlo rukama 13 baworů ( http://bmw.zpevak.net ) - některé na denní ježdění a nyní všechny jen jako auta pro radost když je na ně chuť - začal jsem na e30 ale když jsem poprvé zjistil že existuje něco jako 6tka, tak jsem se zamiloval a po prodeji vymazlený třícy jsem se rozhodl skočit do šílenství zvané baworský dálniční expres. Samozřejmě pomohly i fotky na tomhle webu a povídání o srazech apod. Jednoho večera jsem hledal na ebay, mobile.de a autoscout24.de a padly mě tam do oka dvě 6tky - slovo dalo slovo, vyřidily se telefonáty do reichu a vyrazil jsem pro červenou berlínskou šestici, kterou znáte ze srazů a fotek

tady je video z dovozu -> http://www.youtube.com/watch?v=t3m7me_ZwbI

po dovozu jsem řešil přihálšení a dostrojování po laku, neb tam chybělo dost věcí - v součastnosti je většina věcí hotova a řeším hlavně provozní záležitosti a drobná vylepšení a opravy

auto mi dělá obrovskou radost i přesto že už s ním teď nejezdím tak často jako rok dva po dovozu - nyní si jízdu v něm dopřávám jen občas ale i tak je to skvělý zážitek

do budoucna tedy hlavně udržet auto v co nejlepším stavu a radovat se z jízdy ;-)

----
a abych nezapomněl - koupil jsem ještě jednu šestku - anglickou ve stejné barvě jako tu první - takovýho dvojníka - pro tu jsem si osobně zajel do Anglie, chvíli s ní tady pojezdil a poté prodal lyonovi, neb jsem na ni neměl tolik času kolik bych si přál
Obrázek
114 1602, E12 525, E21 320i Turbo, E23 745iA, E24 M628CSi Turbo, E30 325iC, T30, E31 850iS, E36 318iS, E36/7 Z3M Euro, E36/7 Z3M USA, E65 745i, E83 X3 3.0d
matal
Člen klubu
Příspěvky: 105
Registrován: pon 25. kvě 2009 1:35:47
Kontaktovat uživatele:

Re: jak jsem koupil svoji 6ku

Nový příspěvek od matal »

Moje BMW historie není tak dlouhá,
vždycky jsem chtěl auto se zadním náhonem, přišlo mi řízení jednodušší jak předokolky, tenkrát jsem se rozhodoval mezi Alfou a BMW, kamarád měl několik AR,tak jsem byl spíše nakloněn k AR, nicméně náhoda tomu chtěla,že jsem koupil BMW.. jako 1.moje vlastní auto byla E12 518 r.1978, měl jsem ji dva roky od r.1993, spolu s ní jsem dostal komplet druhé auto bez motoru, tenkrát jsem nevěděl co s tím, tak šlo do šrotu..kdybych tenkrát věděl co dnes.. :?
Pak jsem vystřídal několik E34- 520i 1990, 525i 1995, 525iT 1996 a teď E39 530i 2003

Jak jsem se dostal k 6er..? Někdy v r. 2003 jsem se dozvěděl o bmwklubu, tenkrát byl pro mě problém dostat se k internetu, tak jsme navštěvoval klub jen jako anonim a občas, tam jsem se posléze registroval někdy v r.2004, kdy byl pro mě Net dostupnější a stal se člen klubu.. Musím říci, že do té doby jsem o existenci 6er vůbec nevěděl a historii BMW znal jen sporadicky, postupem času při pročítání fora jsem narazil i na tema o 6er s fotkama, musím říci, že do té doby jsem hezčí káru neviděl, no prostě láska na první pohled.. Nicméně jsem to nijak neřešil a i když se mi E24 líbila, tak zase nebyla dostupná po finanční stránce.. Už ani nevím přesně jak to bylo, chtěl jsem koupit E39, měl jsem nachystný peníze, ale nic kloudnýho nebylo k mání, sice jsem měl v nerku jednu v Brně, ale byla cenově nedostupná..
Při brouzdání po mobile.de jsem narazil na jednu dle fotek pěknou 635ku, pak na další, byly kousek od Rozvadova, tak jsem se domluvil s Jawákem a vyrazili jsme na Deutschland.. Nkonec jsme v Německu objezdily 4 šestky a až ta poslední vypadala slušně, tak jsem ji vzal, to bylo v r.04/2007, v květnu jsem s ní byl na sraze ve V.Mýtě..
Docela zajímavé pro mě bylo, že hned druhý den, co jsem 6er dovezl slevnili v Brně tu E39, kterou jsem měl vyhlídnutou, na cenu která byla pro mě zajímavá, tak se stalo,že jsem ji koupil taky a v tu chvíli jsem měl 3 BMW.. :D

Při dalším brouzdání po mobile.de jsem narazil na M635CSi, kterou jsem vyhlížel pro mojeho kamaráda, ale nakonec to dopalo tak,že jsem ji koupil já, v r. 06/2008, a zase jsem měl 3BMW.. Bohužel 635CSi musela uvolnit místo M6, vic jak dvě auta prozatím mít nemůžu, nejsou prostory a havně peníze..však to jistě znáte..

A to je tak ve skratce vše.. do budoucna bych rád ještě pořídil E12ku jako vzpomínku na mládí..
Návštěvník

Re: jak jsem koupil svoji 6ku

Nový příspěvek od Návštěvník »

tak ja jsem zase do r 89 delal a jezdil opely,ale na telefon meho znameho jsem se jel do Svrkyne podivat na zadranou e12 525 r.79 v karburatorech-musel jsem ji koupit byla krasna.Oprava se povedla za pomoci Pepi Formana(ten me nakazil BMW jiz v r.87 v autodruzstvu na spojovaci a velmi mi pomahal),hned pri vyjezdu mi vuz ujel z garaze a hodne se rozbil,tak jsem ho asi 1 mesic opet daval dohromady,najel jsem s nim za 1rok mnoho km bez problemu,tak jsem zacal pomyslet na koupi e24,v r.91 ale staly mnoho penez a ja dostavoval barak.Pak prisel kamos a koupil si mou 5ku a ja za ty penize jel sehnat 6ku.Na pocatku r.92 jsem privezl takovou orezlou 633csi (cene 3650.-DM)s mizernou mechanikou,dily pak sehnal na vrakaci v nemecku,opravil a honil vodu.V 94 mi odesel motor(proste sem ho uhnal),tak jsem vuz prodal do Brna(pan mel kosmetickou fa. a vlastnil 8 sestek).Za dobu 90-95 mi proslo rukou velke mnozstvi vozu BMW,ale 6ka byla nejlepsi,tak jsem si ji opet musel musel koupit.V 95 prijel zakaznik ze svycar (arab) na doporuceni zadal opravu motoru a laku na 635 alpine b9,tak jsem ho techto starosti zbavil odkoupenim vozu.Tim se mi splnil muj sen a vuz mam dodnes.Dal jsem ho dohromady do konce roku kompletni GO mot.,lakoval v CH za lepsi cenu nez v cechach,v r 96 mi byl vuz sebran policii na stk s tim ze je kradeny.Nepomohlo ani to ze vlastnim kupni smlouvy,procleni a mam svedky.Po roce tahanic se prokazalo ze byvali majitel takto v cechach prodal vice nez 20 vozu,na ktere si vyzvedl pojistku v CH. jejich pojistovna se vozu zrekla tak mi byl po 1 roce vracen,vykradeny se zadrenym motorem.Proste jsme v cechach tak normalka,kdybych si takto vuz nevyzvedl,uz bych ho pak jiz nedostal(bezna praktika policie),ani to me od 6ky neodradilo,prosla opravou,byla osazena 3,5l turbomotorem b 102 se zvysenym vykonem na 324 koni,420 nm(tlak 0,9 baru),od te doby jsem jeste vice jezdil na srazy,okruhy a jine akce,spalil mnoho pneu,sam.diferaku,utrhl 2x kardam,zaplatil i hodne pokut,vyhral vice poharu na ruznych akcich,v r. 2008 na letisti v hoskovicich vinou ridice vozu bmw e 36(jogurt) havaroval L.pred.cast,nyni bude vuz jiz opraven a hodlam si s nim opet delat radost.Mezi touto dobou jsem se seznamil s velkym mnozstvim BMW,ale jediny konkurent 6ky je v cestacich e 23 745,ve sportovni jizde 02ka.Take se mi povedlo ziskat jiz 5 alpin,pak nekolik hodne zajimavych bmw(treba 6ka po Karlu Gotovi,bude jiz zrenovovana do stavu jedna)z nostalgie jsem si i zanechal 1 vuz opel-bitter cd(mam i sokrome foto s p.E.Bitterem),na normalni jezdeni pouzivam 6ku v 12 5.0l,e 23 745i,525 Tds-e39(horsi bmw jsem jeste nemel),2x range rover(husta kara).Dnes i jezdime s Bmw drifty-3 v mistr.rep.-CDS(jezdec T.Kodera vuz e30 batmobil)
Uživatelský avatar
Kuko
Člen klubu
Příspěvky: 59
Registrován: sob 13. čer 2009 21:51:16
Bydliště: Galanta - SLOVENSKO kuko.ga@gmail.com +421905821700
Kontaktovat uživatele:

Re: jak jsem koupil svoji 6ku

Nový příspěvek od Kuko »

Za moj život som vystriedal vela značiek aut. Medzi nimi v roku 2001 bolo cupé e36 318IS tmavozelenej farby. To bola vtdedy pre mna prvá raketa. Spomínam na nu s nostalgiou. Po nej ešte prišla XR3 a po nich bežné autá. Asi pred tromi rokmi som začal rozmýšlať o športáku do garáže. Kedže 8O roky v triede GT a športových aut boli velmi silné bolo rozhodnuté. Dizajn aut BMW a hlavne spolahlivosť a výkon rozhodol.E24 som dávno obdivoval v motoristických časopisoch. Rozhodol som sa pre 635 tmavosivej farby a takú som aj hladal. Našiel som jednu za 3.500 eur, poprosil som kamaráta a machra na BMW Juhiho a išli sme. On ma pred cestou upozorňoval, že za mnou vyčlenené peniaze ta 6ka nebude nič moc. Ja som nedbal hnala ma radosť splneného sna a očakávaní. Dorazili sme do mesta a keď sme sa blížili k bytovkám ma pri pohlade do okien, kde boli turecké vlajky ma prvýkrát oblial pot. Ked sme prišli k autu z dialky vyzeralo super. Keď sme prišli bližšie zbadali sme koróziu a zlý stav. Pri spočítaní sumy ktorú by bolo potrbné do nej investovať som si povedal-nekúpim ju. Turek sa postavil pred naše auto a nechcel nás pustiť a dával dolu 1000 eur. Dobre, že so zostal neoblomný.Zostal som mínus cestu,naftu a výdaje, ale dnes som tomu rád. To auto sme s Juhim nazvali "Turecký špeciál". Tam som pochopil, že moja 6ka sa musí pohybovať v iných číslach. Keď som sa s tohto zážitku otriasol a zvolil primeranú sumu začal som znovu hladať. Keď sme tak sedeli s Juhim na terase na káve mi povedal: prečo nekúpiš Mko. Mne sa otvorili oči: veď to si možem moju sumu vynásobiť dvomi. Ale budeš mať unikát povedal mi. Tam som sa zlomil. A keď M tak červené. Padlo rozhodnutie a začal som rok šetriť. Dlhú dobu nebola ani jedna červená. Potom som si ju našiel v salone v Heilbronne. A išli sme pre ňu. Už ju mám rok aj jeden mesiac. Tak to bola cesta k mojej 6tke. Nedal by som ju za nič.
Kamča
Člen klubu
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 10. zář 2009 19:30:00
Bydliště: Sloupnice u Vys. Mýta
Kontaktovat uživatele:

Re: jak jsem koupil svoji 6ku

Nový příspěvek od Kamča »

Můj život se od mládí točí jenom kolem BMW, Za několik let jsem vystřídal hodně typů, od E21,E28,E34 a E24. Mojí první šestku jsem koupil v Praze někdy na přelomu století, bohužel koroze u ní byla v tak pokročilém stavu, že za pakatel šla dál.
Druhá-AlpineweissII, která těď hraje prim v klubu se v mojí garáži ohřála asi dva týdny a má ji Irko. V současné době mám Cs2 delphinmetalic v manuálu a v příští sezóně ze zase začnu aktivně účastnit
Odpovědět