NIVO a rána od zadní nápravy

Něco jsi opravil,nebo máš auto v servisu-poděl se se svými zkušenostmi
Uživatelský avatar
psobola
Člen klubu
Příspěvky: 38
Registrován: úte 22. zář 2009 16:54:44
Kontaktovat uživatele:

NIVO a rána od zadní nápravy

Nový příspěvek od psobola »

635 CSi automat, r.v. 06/1987. Podobný problém se střídavým klesáním a stoupáním zadku auta při nastartovaném motoru už určitě někdo řešil. V cca 10 sekundových intervalech mi klesne zadek auta, aby se následně čerpadlo oleje znovu zapnulo a "dofouklo" zadek do původní polohy. Zajímavý je, že když mám auto nastartovaný před garáží a stojí čumákem z kopce, tak zadek drží a nic se neděje.
Druhý problém se mi objevil na podzim, kdy při zařazení zpátečky (automat) a přidání plynu se při rozjezdu ozve od zadní nápravy rána jak z děla. Po zařazení "Dopředu" se auto rozjede bez doprovodných "zvukových efektů", ovšem pouze do doby, kdy potřebuju zase couvat.
Můžete mě uklidnit nebo se mám připravit na větší průser? :?
BMW 635 CSi E24 / '87 Eddie
Uživatelský avatar
Samsa
Moderátor
Příspěvky: 198
Registrován: pon 11. kvě 2009 8:44:40
Bydliště: Vysoké Mýto +420603528461
Kontaktovat uživatele:

Re: NIVO a rána od zadní nápravy

Nový příspěvek od Samsa »

Jirka Savka onehdá vykládal, že je tam nějaký ventilek tvořený kuličkou a sedlem, že to sedlo se muselo vyrobit z duralu, aby to adekvátně nahradilo původní výrobek.
Rány od zadní nápravy by mohl dělat kardan(vyběhané kříže), nebo homokineťáky, případně silentblok nad diferákem. Ty vůle se dají vyhledat na zdvedáku a vyklat kardanem nebo koly. Taky mi to dělalo kopance i z překvaltování ze dvojky na jedna, též ta zpátečka dělala rány. Po výměně uvedených komponent je klid.
Š110LS r.72->Laguna 2.2D r.94->Laguna r.01 1.9dCi Carminat a BMW 635csiA r.87
Obrázek->Obrázek->Obrázek + Obrázek
Uživatelský avatar
psobola
Člen klubu
Příspěvky: 38
Registrován: úte 22. zář 2009 16:54:44
Kontaktovat uživatele:

Re: NIVO a rána od zadní nápravy

Nový příspěvek od psobola »

Díky, Martine. Až dostanu auto na rampu, tak se dám do práce. Na jaro to musí být v cajku.
Přeji úspěšný nový rok.
BMW 635 CSi E24 / '87 Eddie
Uživatelský avatar
Samsa
Moderátor
Příspěvky: 198
Registrován: pon 11. kvě 2009 8:44:40
Bydliště: Vysoké Mýto +420603528461
Kontaktovat uživatele:

Re: NIVO a rána od zadní nápravy

Nový příspěvek od Samsa »

Též jsem teď vyměnil silent diferáku a přitom i gumy stabilizátoru, tedy zatím jen na předku a na zadku kosti stabilizátoru a gumy sháním, kde se dá. Nejsou.
Š110LS r.72->Laguna 2.2D r.94->Laguna r.01 1.9dCi Carminat a BMW 635csiA r.87
Obrázek->Obrázek->Obrázek + Obrázek
Odpovědět