Dobíjení

Něco jsi opravil,nebo máš auto v servisu-poděl se se svými zkušenostmi
JRiha
Příspěvky: 10
Registrován: stř 15. dub 2015 16:09:31
Kontaktovat uživatele:

Dobíjení

Nový příspěvek od JRiha »

Zdravím, nesetkal jste se někdo někdo se stále svítící kontrolkou dobíjení? Původně mi klasicky po nastartování a prošlápnutí plynu zhasla, poslední týden mi zhasne tak na vteřinu, následně se znovu rozsvítí. Tedy na volnoběh téměř nesvítí, intenzita svícení se zvyšuje dle přidaného plynu. Auto normálně dobíjí, proměřoval jsem to, a měnil jsem regulátor napětí- beze změny. Přijde mi to jako by zůstávalo viset relé... Nevíte někdo, který to je? Nebo jiné zkušenosti? Díky.
Uživatelský avatar
Samsa
Moderátor
Příspěvky: 198
Registrován: pon 11. kvě 2009 8:44:40
Bydliště: Vysoké Mýto +420603528461
Kontaktovat uživatele:

Re: Dobíjení

Nový příspěvek od Samsa »

Funguje to tak, že v alternátoru je 9 diod, 6 jich je výkonových, přes které teče proud do baterky a palubní sítě, 3 slouží pro napájení regulátoru, jenže když se altík netočí nebo roztáčí, tak se musí regulátor nejprve nabudit a to probíhá přes kontrolní žárovičku, jakmile otáčky altíku jsou dostatečné a vyrábí dostatečné napětí a proud, tak se generované napětí zvýší na hodnotu shodnou v palubní síti a na žárovce je vyrovnaná hodnota a nesvítí. Pokud je žárovka prasklá, tak nedojde k nabuzení rotoru a altík nedobíjí. Pokud ti svítí žárovička i za chodu a mění intenzitu, tak bude problém v regulátoru, nebo v některé z pomocných diod. Změř napětí na budícím vývodu altíku, mělo by být shodné s výstupním napětím. Šel bych nejprve po žárovičcce, kontaktech.
Š110LS r.72->Laguna 2.2D r.94->Laguna r.01 1.9dCi Carminat a BMW 635csiA r.87
Obrázek->Obrázek->Obrázek + Obrázek
JRiha
Příspěvky: 10
Registrován: stř 15. dub 2015 16:09:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Dobíjení

Nový příspěvek od JRiha »

Díky moc za radu. Chystám se o víkendu projít kontakty a celé to prohlédnout. Ale dle toho, co píšeš, bych to tedy viděl na diodový můstek. Mám ještě jeden altík, tak ho zkusim přehodit.
Odpovědět