BMW 635CSi (1985) "Ewelína"

Fotky a specifikace Vašch vozů
Odpovědět
Uživatelský avatar
RachotBMW
Příspěvky: 57
Registrován: čtv 14. kvě 2009 18:14:48
Bydliště: Zbýšov u Brna
Kontaktovat uživatele:

BMW 635CSi (1985) "Ewelína"

Nový příspěvek od RachotBMW »

Od dob, kdy jsem úspěšně osedlal E34 525i 24V uběhl nějaký ten rok ale už tenkrát se mi hrozně líbili žraloci. Bohužel jsem v té době o autech věděl úplné hovínko a i s blbými deskami jsem jezdil do servisu...
Postupem času jsem získával zkušenosti a dovednosti ať už od kamarádů z okolí či bmwklubu popřípadě "chytrých knížek"...
Od 15 jsem měl svůj (asi ještě dětský) sen mít jednou velkou garáž, v něm rozdělaný nějaký kus(pochopitelně bmw) a dělat celkovou renovaci. Když mi padlo 17 tak jsem se třepal na řidičák stejně jako tehdy na první sex. Vše uteklo jak voda a s ještě mokrým řidičákem jsem pomalu vychytával jízdu po našich krásných děravých silnicích s autem Lada 2107 s karburátorovým motorem o objemu 1,5L s brutálním výkonem 55kW,5-ti stupňovou převodovkou a kombinavaným provozem na benzín a LPG...
Po roce jsem se rozhodl, zaběhl do banky a půjčil si 80 000Kč na E34...nedovedete si představit tu změnu a pocit z jízdy oproti žigulíkovi...
V tu dobu jsem se regnul na BMWklub fórum a E30 fórum a nasával informace a zkušenosti druhých...(O žraločím netu jsem neměl ani tucha).
Někdy jsem zavítal o dědinu vedle ke kamarádovi co měl taky e34 na kafé a cigaretu...a jednou si tak jedu a najednou u něho za domem cosi stojí, obklopené vysokou trávou tak nějak nahnuté,orezlé,vybydlené...
Začal jsem ostřit zrak přes ty moje jedničky dioptrie a vidím stříbrnou E28!!! Po zjištění se jednalo o E28 525e v matu...hmm...zajímavé. Bohužel to mělo vysypanou převodovku a bylo tam víc rzi než plechu... V tu chvíli mě napadla docela šílená ale ne však nereálná myšlenka...
Co takhle to auto kompletně zrenovovat!!!
E28 chytla na brnk a i když měla v háji převodvku tak se s tím dalo alespoň couvat...Tak hurá na lano a dom. Bohužel doma problém...a to s parkováním někde pod střechou-nejlíp v garáži, kde by se na autě dalo dělat...Přemlouval jsem bráchy ať vykopne VW Passat B6 na mráz a místo takové vrány se do garáže nastěhuje konečně auto...
bohužel to neprošlo tak můj renovační objekt zimoval pod širím nebem ve větru, sněhu a mrazu...
Na jaře tam bylo ještě víc rzi... :shock: Tak nějak jsem už od renovace upouštěl a napadala mě ekologická likvidace vozidla a zrovna do toho jak na zavolanou se dozvím, že kamarád má volné místo ve starém JZD kde bych auto mohl ubytovat...
Jel jsem to očíhnout a málem mě trefilo...volné místo...je taková menší hala (8x14m). Zjistil jsem co za nájem a byl jsem velice překvapen.
Konečně jsem sehnal nějaký prostor, kde můžu ukájet své BMW choutky.
Auto se komplet odstrojilo až na holou kastli. v podlaze díry jako sviňa,přední čelo po mírném škubanci mi zůstalo v rukou, pod autem jsem nenašel skoro žádné nosníky...
po zjištění cen ND...jsem od renovace upustil-kdyby to bylo např. 2002 turbo, E9 nebo něco podobného tak to by potorm byla jiná... :)
všechno špatný je k něčemu dobrý...zjistil jsem co kde vede a co a jak funguje...no prostě jsem se dozvěděl hromadu věcí, které se mi hodily později...
Po zakoupení druhého vozu stejného typu a motorizace pochopitelně taky s k.o automatem, který na tom byl s karoserií výborně...
Vyměnili se přední blatníky a dveře za zdravé, chromové nárazníky se použili z dárce orgánů a tak různě. Za automat vděčím členovi z BMW6Club Samsovi...
Když jsem jel pro převodovku kamsi za Litomyšl tak jsem se zároveň pokochal v garáži stojící a zazimovanou 6er 635CSi patřící irkovi...
Byl to takový první jakýsi impuls tajné lásky k šestce...
Po zprovoznění a vymazlení E28 525eA jsem objezdil tento rok pár srazů a čím víc šestek jsem viděl, tím víc se mi auto zamlouvalo...
Bohužel je v takové cenové relaci-pro mě zatím nedostupné...
Kšefty šli ráz na ráz a má finanční situace se lepšila...bohužel na pořádnou a hezkou 6er mi chbělo pořád minimálně 80 000Kč...tak jsem si v duchu nadával a namlouval si, že budu mít svoje E28 a na 6er se vykašlu...
V létě jsem přikoupil E28 M535, se kterým si momentálně hraji jen když je čas a jednou komplet zrenovované Vám ho představím v plné parádě...
Chvíli před tím vyběhnul na všech fórech inzerát od Matala, že prodává svoji 6er 635CSi.

Na fotkách vypadala tak nějak obyčejně a ze začátku mě skoro nijak neoslovila...
Jenže několikrát jsem se přistihl, že chtě nechtě každý den sleduji zda už je prodaná či ne...
Inzerovala se už dva měsíce a nikdo se neozýval...bylo mi to podezřelé...
Přes léto bylo zaklázek a zakázek a moje finance šly rapidně nahoru...
Spojil jsem se s Matalem a domluvili si spolu schůzku a zároveň i předváděčku 6er...
Přijel jsem o něco dříve(jak mám ve zvyku) a tak jsem zaparkoval na benzínce(bylo to zároveň místo setkání) zapálil si a sledoval příjezdové cesty...(V e28 nekouřím)
Něco stříbrného se mihlo přes kruhový objezd a šinulo si to směrem přes benzínku ke mě...
Čtyři světlomety, dvě ledviny a mohutná příď tak charakteristická pro šestky. zatajil jsem dech a kochal se nádherným vzhledem vzbuzující respekt, který umocňoval zvuk motoru...
Do toho se zjevil Jawak, kterého potkávám v Brně na regionálech...
Dala se káva, v klidu se probral stav Ewelíny, pokecalo se a následovala jízda...
Usedl jsem na místo spolujezdce, Jawak dozadu a Matal šoféroval...
Při jízdě se ukázalo, že auto je ve výborném technickém stavu...a taky, že auto je ve výborných rukou...
Při slovech "V další dědině se prohodíme a projedeš se" jsem zpozoroval, že se mě nějak rozbušila hercna...
Usedl jsem za volant, zapnul pás, zařadil a vyjel...následovalo tolik pocitů...nedokážu je ani popsat...
při sešlápnutí plynu auto vystřelilo a já si tak v duchu říkal, že to není ani možný jak ta kára jede...
V hlavě mi vyběhla jasná rovnice:
Hezké zachvalé auto + Raritka + Super jízdní vlastnosti = Musím je mít
Tak jsem začal špórovat a sjednávat kšefty a penízky se hromadily... po určitém finančním obnosu jsem se spojil opět s matalem a 12.9. 2008 jsem si jel pro Ewelínu...
V tento den jsem si splnil svůj jeden obrovský sen a zároveň se stal hrdým majitelem vozu BMW E24 635CSi ...
Obrázek
Obrázek
Obrázek
BMW e24 635CSi "Ewelína"
BMW e28 M535i "Marcus"
BMW e28 525eA "Tetka"
Uživatelský avatar
RachotBMW
Příspěvky: 57
Registrován: čtv 14. kvě 2009 18:14:48
Bydliště: Zbýšov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: BMW 635CSi (1985) "Ewelína"

Nový příspěvek od RachotBMW »

Jak to už bývá, auto staré 24let má svoje vrtochy.(Těsnost motoru,převodovky, korozi, kosmetické vady...). I má 635 není vyjímkou.

Mrška koroze...

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek


Mám rozložený světla,které komplet čistím. hlavně chromové rámečky...
Obrázek
Obrázek


Popustil jsem o něco výfuk abych se dostal k nádrži, která přijde shodit a dát do pucu. jak na svini poslední šroub co drží nádrž byl tak zarezlý, že se při povolování strhala přibodovaná matka...musím vymyslet jak se tohoto problému zbavit...
Obrázek


Úspěšně proběhla výměna zrezivělých šroubů, držící lištu...

Před
Obrázek

Po
Obrázek


No a levá strana je na tom o něco lépe...
Obrázek
BMW e24 635CSi "Ewelína"
BMW e28 M535i "Marcus"
BMW e28 525eA "Tetka"
Uživatelský avatar
RachotBMW
Příspěvky: 57
Registrován: čtv 14. kvě 2009 18:14:48
Bydliště: Zbýšov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: BMW 635CSi (1985) "Ewelína"

Nový příspěvek od RachotBMW »

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek


Šrouby nárazníku vypadaly hrozivě ale šly povolit docela dobře...

Obrázek


V mezičase proběhlo čištění zadního světla. Chromový rámeček a vnější plast. kryt
Před:
Obrázek
Obrázek

Po:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
BMW e24 635CSi "Ewelína"
BMW e28 M535i "Marcus"
BMW e28 525eA "Tetka"
Uživatelský avatar
RachotBMW
Příspěvky: 57
Registrován: čtv 14. kvě 2009 18:14:48
Bydliště: Zbýšov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: BMW 635CSi (1985) "Ewelína"

Nový příspěvek od RachotBMW »

Tak konečně nádrž dole a komplet očesání zadku...

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek


Samotná nádrž na tom zrovna taky není nejlíp...

Obrázek
Obrázek
Obrázek


Co se pod nádrží schovávalo...

Obrázek
BMW e24 635CSi "Ewelína"
BMW e28 M535i "Marcus"
BMW e28 525eA "Tetka"
Uživatelský avatar
RachotBMW
Příspěvky: 57
Registrován: čtv 14. kvě 2009 18:14:48
Bydliště: Zbýšov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: BMW 635CSi (1985) "Ewelína"

Nový příspěvek od RachotBMW »

Krycí plech výfuku hotov...
Obrázek


Se maká na nádrži...
Obrázek


Hrůzné zjištění...(dveře spolujezdce v háji)
Obrázek
Obrázek
Obrázek
BMW e24 635CSi "Ewelína"
BMW e28 M535i "Marcus"
BMW e28 525eA "Tetka"
Uživatelský avatar
irko.
Moderátor
Příspěvky: 101
Registrován: pon 11. kvě 2009 8:45:58
Bydliště: Vysoké Mýto,Hrušová, tel. 603246701
Kontaktovat uživatele:

Re: BMW 635CSi (1985) "Ewelína"

Nový příspěvek od irko. »

Asi na tom bude dost práce
BMW 635 csi Alpineweis II-Bílá perla
BMW 635 csi agónie na díly
BMW 635 csi anglán- ještě nevím so s ní
BMW 530d Touring-užitkové vozidlo pic-up
E21 stojí ve frontě
Uživatelský avatar
irko.
Moderátor
Příspěvky: 101
Registrován: pon 11. kvě 2009 8:45:58
Bydliště: Vysoké Mýto,Hrušová, tel. 603246701
Kontaktovat uživatele:

Re: BMW 635CSi (1985) "Ewelína"

Nový příspěvek od irko. »

Máme tu tu ještě nějaký díly a plechy z Highline. Dveře taky.
BMW 635 csi Alpineweis II-Bílá perla
BMW 635 csi agónie na díly
BMW 635 csi anglán- ještě nevím so s ní
BMW 530d Touring-užitkové vozidlo pic-up
E21 stojí ve frontě
Uživatelský avatar
RachotBMW
Příspěvky: 57
Registrován: čtv 14. kvě 2009 18:14:48
Bydliště: Zbýšov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: BMW 635CSi (1985) "Ewelína"

Nový příspěvek od RachotBMW »

irko. píše:Asi na tom bude dost práce
Docela jo. Interier OK, motor a převodovka OK

Karoserie orezlinky a kosmetické vady - vypadá to děsivě ale více než polovinu mám už naštěstí za sebou.

Přední náprava(tlumiče,ramena) - KO

Neobjezdil jsem s ní ještě žádný sraz a makám na holce jak jen můžu(spíše jak čas a finance dovolí)
BMW e24 635CSi "Ewelína"
BMW e28 M535i "Marcus"
BMW e28 525eA "Tetka"
Uživatelský avatar
Kuko
Člen klubu
Příspěvky: 59
Registrován: sob 13. čer 2009 21:51:16
Bydliště: Galanta - SLOVENSKO kuko.ga@gmail.com +421905821700
Kontaktovat uživatele:

Re: BMW 635CSi (1985) "Ewelína"

Nový příspěvek od Kuko »

Takto si predstavujem podrobnú historiu" Ako som sa dostal k svojej 6tke spolu s fotodokumentáciou. Dobre sa mi to čítalo. Super! Výzva k ostatním členom- napíšte svoj príbeh.
Uživatelský avatar
RachotBMW
Příspěvky: 57
Registrován: čtv 14. kvě 2009 18:14:48
Bydliště: Zbýšov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: BMW 635CSi (1985) "Ewelína"

Nový příspěvek od RachotBMW »

Kuko píše:Takto si predstavujem podrobnú historiu" Ako som sa dostal k svojej 6tke spolu s fotodokumentáciou. Dobre sa mi to čítalo. Super! Výzva k ostatním členom- napíšte svoj príbeh.
JJ. Díky. Je to taková moje "životní událost". :twisted:
BMW e24 635CSi "Ewelína"
BMW e28 M535i "Marcus"
BMW e28 525eA "Tetka"
Uživatelský avatar
RachotBMW
Příspěvky: 57
Registrován: čtv 14. kvě 2009 18:14:48
Bydliště: Zbýšov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: BMW 635CSi (1985) "Ewelína"

Nový příspěvek od RachotBMW »

Proběhl úspěšný repas nádrže...a neteče!

Obrázek
Obrázek
Obrázek
BMW e24 635CSi "Ewelína"
BMW e28 M535i "Marcus"
BMW e28 525eA "Tetka"
Uživatelský avatar
RachotBMW
Příspěvky: 57
Registrován: čtv 14. kvě 2009 18:14:48
Bydliště: Zbýšov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: BMW 635CSi (1985) "Ewelína"

Nový příspěvek od RachotBMW »

Ve finále bude stát na kolesách... Remotec 16" (Ještě vyleštit)

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
BMW e24 635CSi "Ewelína"
BMW e28 M535i "Marcus"
BMW e28 525eA "Tetka"
Odpovědět